World of MetinsXS


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

World of MetinsXS
World of MetinsXS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum inlatur bara de traducere si schimb limba din Google Chrome

In jos

Cum inlatur bara de traducere si schimb limba din Google Chrome Empty Cum inlatur bara de traducere si schimb limba din Google Chrome

Mesaj Scris de Ghioala Andrada Dum Sept 16, 2012 12:26 pm

Pe mine una ma enerveaza la culme aceea bara de traducere din Google Chrome asa ca de fiecare data cand imi reinstalez acest browser trebuie sa o inlatur, iar daca pe mine ma enerveaza ceea inseamna ca mai sunt si altii ce imi seamana cel putin la mofturi si vor si ei sa isi inlature aceasta bara.

Iata cum puteti sa inlaturati bara de traducere din Google Chrome:

mergeti la Setari (are icoana ca o cheie)
dati click pe Optiuni
mergeti la tab-ul In culise
dati in jos pana la Traduceti si debifati casuta in dreptul careia scrie: Doresc sa mi se ofere posibilitatea traducerii paginilor care nu sunt in limba in care citesc.

http://lh4.ggpht.com/_kUAOM7IGd90/TTsZDbJj5vI/AAAAAAAABtA/tM9Dw3paOZ0/Inlatura%20bara%20de%20traducere%20si%20schimba%20limba%20in%20Google%20Chrome.png

Cum nici Google Chrome nu face exceptie de la acest comportament sau mai bine zis moft al meu iata cum a-ti putea si voi schimba limba acestui browser:

mergeti la Setari (are icoana ca o cheie)
dati click pe Optiuni
mergeti la tab-ul In culise
dati in jos pana la butonul Modificati setarile pentru fonturi si limba, dati click pe Limbi ( butonul de sus ), iar apoi jos de tot aveti o casuta Limba Google Chrome unde va puteti alege limba in care a-ti vrea sa fie Google Chrome.
Ghioala Andrada
Ghioala Andrada
Global Mod
Global Mod

Posts : 730
Reputation : 5
Join date : 19/01/2012
Age : 26
Location : Hunedoara

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum