World of MetinsXS


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

World of MetinsXS
World of MetinsXS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Ghid] Farmer

In jos

[Ghid] Farmer Empty [Ghid] Farmer

Mesaj Scris de A.Levine Vin Sept 14, 2012 10:45 am

Salutare tuturor . M-am gandit sa fac un ghid despre farmeri . Multi , la nivel mai mari au probleme cu banii ,de aceea este indicat sa aveti un caracter special pentru farming. O sa va arat cateva indicatii care sa va ajute la acest caracter.

1. Care este cel mai bun caracter la farming ??
Cu totii avem pareri diferite , dar din punctul meu de vedere cel mai bun caracter este: " Warriorul Mental " . Stiu ca ataca mai greu , dar in combinate cu Combo [ 2p ] si licori verzi o sa va fie mult mai usor .

2. Ce skilluri trebuie sa am la P ??
Trebuie sa aveti decat un skill P , acesta fiind: Corpul rezistent , care ne ofera o uriasa apare .

3. Care este nivelul recomandat pentru un farmer ??
Nivelul recomandat pentru farmer , este 56 - 65 . Daca depasiti lvl. 65 , o sa cada mai greu yangul .

4. Ce bonusuri sunt recomandate ??
Rib: PGM 40% + ; Pc oricat . [ Pietre: Piatra monstrilor ; Piatra fatalitatii ; Piatra patrunderii ]
Armura: 2k pv ; Rezistenta la sageti ; ETC . [ Pietre: Piatra vitalitatii ; Piatra protectiei ; Piatra eschivei ]
Coif: 15 Magie ; 15 Semi-om ; Tare impotriva diavolului / Orcilor / Animalelor
Scut: STR +12 ; Imun la necunostiinta ; 20% yang ; 15 semi-om [ Optional ]
Cercei: 15 semi-om ; Puternic impotriva animalelor ; Rezistenta la sageti .
Colier: 2k pv ; 20% yang ; Regenerare pv.
Papuci: 2k pv ; 20% yang ; 15% sageti .

5. Care este cel mai bun loc in care sa farmezi ??
Cel mai bun loc pentru farmat este categoric , v2.

6. Ce ar mai trebui sa stiu despre farmeri ??
Acesta este un caracter pe care trebuie sa faceti yang / iteme up. / iteme , nici decum nu ar trebui sa va ocupati de nivelul lui .Pentru a nu face un lvl. mai mare , cumparati un block - exp [ pe sv. pe care sunt ] sau creati o breasla in care sa donati experienta . Pentru a va fi mai usor , incercati sa bateti de pe cal . Inainte de a va urca pe cal , activati: Corp rezistent .

! Cand puneti block exp dati-va joc de pe cal !
! Cand dati log out , dati jos inelul si puneti-l inapoi de 2 ori , a doua oara experienta va fi blocata. Inelul nu ar efect dupa ce dai log out sau schimba caracter.

Sper ca v-am fost de ajutor .
A.Levine
A.Levine
Administrator
Administrator

Posts : 940
Reputation : 0
Join date : 19/10/2010
Age : 25
Location : Hunedoara

https://world-of-metin.catsboard.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum