World of MetinsXS


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

World of MetinsXS
World of MetinsXS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CAZUL BETTENCOURT: Nicolas Sarkozy neagă că ar fi primit bani de la moştenitoarea L'Oreal

In jos

CAZUL BETTENCOURT: Nicolas Sarkozy neagă că ar fi primit bani de la moştenitoarea L'Oreal Empty CAZUL BETTENCOURT: Nicolas Sarkozy neagă că ar fi primit bani de la moştenitoarea L'Oreal

Mesaj Scris de A.Levine Sam Noi 24, 2012 9:13 am

Fostul preşedinte francez Nicolas Sarkozy s-a apărat în faţa acuzaţiei că ar fi primit bani din partea moştenitoarei companiei de cosmetice L'Oreal, Liliane Bettencourt, în cadrul audierii de joi în faţa judecătorilor care anchetează finanţarea campaniei sale prezidenţiale din 2007."Nu mi-au dat niciodată niciun ban şi nu le-am cerut niciodată vreun ban", a declarat fostul preşedinte referindu-se la familia Bettencourt, în cursul celor 12 ore de audieri la palatul justiţiei din Bordeaux, potrivit cotidianul Sud Ouest, care susţine, în ediţia de sâmbătă, că a consultat procesul verbal integral.

"Trezorierul meu contestă oficial că a primit bani. Care este elementul factual concordant grav care mă poate incrimina?", a adăugat el, referindu-se la campania sa prezidenţială din 2007.

Aceste declaraţii figurează în cele 32 de pagini ale procesului verbal al audierii, din care Sud Ouest a publicat sâmbătă extrase.
A.Levine
A.Levine
Administrator
Administrator

Posts : 940
Reputation : 0
Join date : 19/10/2010
Age : 25
Location : Hunedoara

https://world-of-metin.catsboard.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum